EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Raillife'tan Resim
DEMİRYOLLARI SANATÇILARI BÜYÜLÜYOR

RAİLLİFE AĞUSTOS DERGİSİNDEN...

 

Son yıllarda yapılan yatırımlarla demiryollarımız büyüyor, gelişiyor.

Bu gelişmelerin sonucu olarak, ülkemizin her yerinden halkımız demiryolu istiyor, tren istiyor. Biz de halkımızın bu taleplerini karşılamak için gayret ediyoruz.

Ankara-Kars arasında işlemekte olan Doğu Ekspresi de yolcularımızın en fazla ilgi gösterdiği ve bilet bulmakta zorluk çektikleri için ek sefer talep ettikleri trenlerimizin başında geliyordu.

Yüksek hızlı trenlerimizin yanı sıra konforlu hale getirdiğimiz konvansiyonel yolcu trenlerimize olan ilgi ve talebin artışından dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz.

Ankara-Kars arasında işlemekte olan Doğu Ekspresi’ne olan talebi karşılamak amacıyla aynı hatta Turistik Doğu Ekspresi adıyla ikinci bir yolcu trenini halkımızın hizmete sunduk.

Tüm demiryolu ve tren sevdalılarına hayırlı olmasını diliyorum.

En güzel fotoğraflar demiryollarında çekilir…

Ankara ile Kars arasındaki demiryolu hattımız, doğal güzellikleriyle dünyanın en iyi rotalarının başında geliyor.

Bazen nehirlerle kol kola, bazen de karla kaplı heybetli dağlar ve derin vadiler arasında kıvrıla kıvrıla ilerleyen, masalsı yolculukların yapıldığı bu hattımıza profesyonel ve amatör fotoğraf sanatçıları da yoğun ilgi gösteriyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız himayelerinde fotoğraf sanatçılarımız için düzenlenen Türk Telekom Tam O ‘An’ Ulusal Doğu Ekspresi Fotoğraf Yarışması’nın bu yıl ikincisini gerçekleştirdik.

Anadolu coğrafyasının her mevsimdeki eşsiz güzelliklerini fotoğraf karelerine yansıtarak yarışmaya katılan ve ödül alan sanatçılarımızı tebrik ediyorum.

Tren personelimiz ile kış mevsimi başta olmak üzere, her mevsim trenlerin güvenli ve kesintisiz bir şekilde işletilmesi için geceli-gündüzlü görev yapan fedakâr çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum.

İyi yolculuklar…

İyi yolculuklar…